Lankytinos vietos

img

ČEKONIŠKIŲ KAIMO VERBŲ IR BUITIES SEKLYČIA

Keliaujant po Vilniaus rajoną, galima apsilankyti Čekoniškių verbų ir buities seklyčioje. Reikia susitarti iš anksto. Tai Vilniaus krašto etnografinio muziejaus filialas, kurio pagrindinę veiklą sudaro lokalinio etnokultūrinio palikimo paieška, kaupimas bei sukauptos informacijos sklaida. Verbų ir buities seklyčia – socialinė, kultūrinė bei edukacinė institucija teikianti lankytojams autentišką, išsamią informaciją apie dainuojamąjį folklorą, tradicinius amatus, liaudies mediciną, lokalinį dialektą bei kitas autentiško folkloro sritis.

Su Vilniaus krašto tradicijomis, papročiais ir kultūra supažindinančioje ekspozicijoje rodomos įvairių dydžių ir savitų formų (volelinės, plokščiosios, rykštelinės, figūrinės ir kt.) Vilniaus kraštui būdingos verbos bei buities reikmenys. Vilniaus verbos – tai ant sauso medinio kotelio iš vienos pusės ar aplinkui tvirtai supinta spalvinga rykštė, įvairaus rašto, susidedančio iš savitai derinamų įvairiaspalvių džiovintų augalų, sausučių žiedelių, nudažytų skiedrelių, su viršūnėje įpintu pilkų ar žaliai dažytų ežerinių smilgų kuokštu, maždaug pusmetrio ilgio, įvairaus storio. Tradicinės Vilniaus verbos daugiausiai buvo pinamos derinant ryškių spalvų žiedelius, įvijiniu raštu, primenančiu virvės įvijumą, o dabartinės – dažniau pilkos ar pastelinės spalvos, jų raštas komponuojamas paprasčiau.

Seklyčia turi savo etnografinį verbų rišėjų ansamblį „Cicha Nowinka“, kuris lankytojams bei svečiams gyvai demonstruoja verbų rišimo procesą, iš anksto užsiregistravusiems pristato meninę programą, kurioje skamba Vilniaus krašte surinktos lenkų, lietuvių bei baltarūsių dainos. Ansamblis taip pat vykdo edukacinius verbų rišimo užsiėmimus įvairaus amžiaus lankytojams.

Seklyčia bendradarbiauja su Turizmo centru, Jaunųjų turistų centru, Lietuvos liaudies kultūros centru, Rytų Lietuvos kultūros centru, Neries regioniniu parku, Seinų Lietuvių bendrijos namais, Lietuvos ir Lenkijos muziejais.

Vedėja – Janina Norkūnienė

Seklyčios lankymo laikas: III-VII – 12.00-16.00

Adresas: Čekoniškių kaimas, Zujūnų seniūnija, Vilniaus rajonas.
+370 678 37 529.
janinanorkuniene@yahoo.comcekoniskes1

cekoniskes2

cekoniskes3

 

<< Atgal

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2021-04-21 21:46:17][notice][Undefined index: HTTP_REFERER][/srv/www/htdocs/app/view/page/page.phtml][19]

[2021-04-21 21:46:17][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]