Naujienos

img

Esame vienintelė vieta pasaulyje, garsi gausybe piliakalnių. Piliakalniai - ne tik išskirtiniai gamtos objektai. Tai lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis ir tautinio atgimimo sąjūdžio įkvėpimo šaltinis. Lietuvos piliakalniai yra unikalus ne vien mūsų šalies, bet ir visos Europos kultūros paveldas, žinotinas pasauliui.

"Piliakalnio" sąvoka yra plati tiek teritoriniu, tiek ir chronologiniu aspektais. Dėl to piliakalniais vadinami labai skirtingi savo išorine išvaizda bei vidine struktūra objektai: nuo labai panašių į paprastas kalvas ankstyvųjų piliakalnių iki gerai matomais grioviais ir pylimais sutvirtintų vėlyvųjų piliaviečių. Žvelgiant į dabartinį piliakalnių vaizdą, juose bendrų požymių, jungiančių visus piliakalnius ir kartu skiriančių juos nuo kitų senovinių įtvirtinimų, surasti sunku. Tai dabartinės piliakalnių būklės pasekmė. Visi piliakalniai mūsų dienas pasiekė apardyti įvairių gamtos ir žmogaus jėgų: nuplauti upių, nuarti, iškasinėti duobių.

Vilniaus rajono apylinkės yra turtingos piliakalniais, kurių priskaičiuojama net 23 – Avižieniuose, Bernotuose, Bielazariškėse, Bradeliškėse, Buivyduose, Danilavoje, Didžiojoje Kuosinėje, Elniakampyje, Gaukeliškėse, Karmazinuose, Lavoriškėse, Leoniškėse, Maišiagaloje, Mažojoje Riešėje, Mūrininkuose, Naujojoje Rėvoje, Nemenčinėje, Papiškėse, Rėvoje, Sužionyse, Uosininkuose, Veršiobalyje bei Vilkeliškėse.

Šių metų sausio 20-22 dienomis vykusioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2017  buvo akcentuojama piliakalnių tema – „Lietuvos piliakalniai – unikalus gamtos objektas“, kurioje Vilniaus rajono turizmo informacijos centras pristatė parodos lankytojams Maišiagalos piliakalnį,  datuojamą nuo XIV a.

Vilniaus r TIC

piliakalnis salia Vilniaus

piliakalnis

 

<< Atgal

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2021-04-21 21:28:30][notice][Undefined index: HTTP_REFERER][/srv/www/htdocs/app/view/page/page.phtml][19]

[2021-04-21 21:28:30][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]