Maršrutai

img

 Pažinkime artimas ir gražias Vilniaus apylinkes

1_str.jpg

Keliaudami Ukmergės plentu ir pasukę Avižieniu link, jau už 6 km puikuojasi Sudervės Šv.Trejybės bažnyčia. Tai apskrito plano centriškas statinys, uždengtas kupolu ir apjuostas kolonada. 

Iš karto už Sudervės – Vilnojos akmens skulptūrų parkas, kuris stebi skulptūrų gausa: jos stovi ne tik parke, bet ir Vilnojos ežere, o kūrė jas įvairių šalių atstovai. 
Pavažiavus 9 km Dūkšto link, galėsite stebėtis nuostabia neogotikine šv.Onos bažnyčia, o važiuojant toliau Kernavės kryptimi, siūlome sustoti už 2 km Dūkšto ąžuolyne. Medinių skulptūrų apsuptyje pasinersite į tolimą pagonybės praeitį – Medėja, Perkūnas, Kaukas.... Po poilsio ąžuolyne siūlome grįžti į Dūkštą ir keliauti į Maišiagalą. Čia mediniame namelyje įsikūrė prelato Juzefo Obrembskio namas-muziejus. 
Jeigu liko laiko ir noro keliauti toliau, galite važiuoti Nemenčinės kryptimi ir kelionės pabaigai apsilankyti Liubavo malūne-muziejuje (www.liubavas.lt). Į Vilnių grįšite jau Molėtų plentu. Bendras kelionės ilgis – 85 km. Smagių Jums įspūdžių!

vid_I.jpg

O toliau...

1_psl_maisiagala.jpg

Keliaudami Ukmergės plentu ir pasiekę Maišiagalą, galite apsilankyti muziejuje. Čia mediniame namelyje įsikūrė prelato Juzefo Obrembskio namas-muziejus. Žymus Vilnijos krašto kunigas praleido Maišiagaloje pusę amžiaus. 

Iš Maišiagalos važiuokite keliu nr. 108 link Pikeliškių. Ant Žaleso ežero kranto čia įsikūręs gražus dvarelis, kuris tarpukaryje atliko maršalo Juzefo Pilsudskio vasarnamio vaidmenį. Puikios gamtos apsuptyje galima pailsėti nuo didmiesčio šurmulio. 
Keliaudami toliau keliu nr. 108, pravažiavus sankryžą su keliu A 14 ir už pusės kilometro pasukę į dešinę, pasieksite senus laikus mininčią vietovę. Tai puikiai atnaujintas Liubavo malūnas-muziejus (www.liubavas.lt). Į Vilnių grįžkite Molėtų plentu, o jeigu liko laiko ir noro, Vilniuje, Jeruzalėje, užsukite į Vilniaus Kalvarijos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią. 
Bendras kelionės ilgis – 72 km. Smagių Jums įspūdžių!

vidurys_Maisiagala.jpg

Galima keliauti ir kita kryptimi...

1_psl_medininkai.jpg

Keliaudami Liepkalnio g. nuo Vilniaus Aušros Vartų  ir pasukę Medininkų link, jau už 7 km, Nemėžyje verta aplankyti totorių mečetę, pastatytą 1909 m. ir mininčią Lietuvos totorių istoriją. Kitoje Minsko plento pusėje, ant kalvos, puikuojasi buvęs Nemėžio dvaras. 
Nuo Nemėžio iki Medininkų – 25 km. Čia yra viena seniausių Lietuvos gardinių pilių, šalia jos – reto Lietuvoje Zakopanės stiliaus medinė bažnyčia. Apsilankius Medininkuose galima aplankyti Juozapinės ir Aukštojo kalvas, ir iš jų stebėti puikų aukščiausios Lietuvos vietos kraštovaizdį. 
Grįždami link Vilniaus keliu nr. 5258 pravažiuosite Rukainius, kuriuose Jus palydės Kristaus skulptūra ir Rukainių bažnyčia. 
Vos 2 km už Rukainių – Bareikiškės, kur keletą savo gyvenimo metų praleido poetas ir keliautojas Vladislovas Sirokomlė. Poeto name šiandien įsikūręs muziejus. 
Dar arčiau Vilniaus yra Paliepiukai, kur pažymėtas ir saugomas UNESCO vienas Struvės geodezinio lanko punktas. 
Bendras kelionės ilgis – 66 km. Smagių Jums įspūdžių!

viduris_Medininkai.jpg

O gal į Šumską?...

1_psl_sumskas.jpg

Keliaudami Liepkalnio g. nuo Vilniaus Aušros Vartų  ir pasukę Medininkų link, už 30 km išvysite Medininkų pilį. Šalia jos – reto Lietuvoje Zakopanės stiliaus medinė bažnyčia. 
Šumskas įsikūręs 13 km nuo Medininkų, jį pasieksite keliu nr. 5235. Šumskas pavadintas nuo Šumskių giminės, miestelyje yra senas dvaras ir puiki bažnyčia. Nuo bažnyčios gerai matosi ant kalvos stovintys trys kryžiai. 
Nuo Šumsko iki Kalvelių – tik apie 5 km. Pirmoji Lietuvoje moderni Dievo Gailestingumo bažnyčia 2000 m. buvo pastatyta Kalveliuose, šalia jos – paminklas Jono Pauliaus II garbei. Už 5 km nuo Kalvelių – Kena. Didžiajame Kenos bažnyčios altoriuje įkomponuota Švč. Aušros Vartų Dievo motinos paveikslo kopija. Už vartų yra mažas šulinukas, prie kurio pastatyta Švč. Mergelės Marijos statula. 
Grįždami link Vilniaus keliais nr. 5225 ir 5258 pravažiuosite Rukainius, kuriuose Jus palydės Kristaus skulptūra ir bažnyčia. 
Vos 2 km už Rukainių – Bareikiškės, kur keletą savo gyvenimo metų praleido poetas ir keliautojas Vladislovas Sirokomlė. Poeto name šiandien įsikūręs muziejus. 
Bendras kelionės ilgis – 82 km. Smagių Jums įspūdžių!

vidurys_Sumskas.jpg

Vilnijos verbos paslaptis...

1_psl_Silenai.jpg

Šitą maršrutą verta pasirinkti, jeigu Čekoniškių verbų ir buities seklyčioje užsakėte edukacinį užsiėmimą (tel. 867837529) arba ilgiau norite pabūti gamtoje. 
Keliaudami nuo A.Sacharovo aikštės keliu nr. 5212 Pilaitė–Čekoniškės–Sudervė, už 6 km. sukite Šilėnų link, tai nurodo kelio ženklas. Iki Šilėnų – 3 km, o nuo jų iki Naujosios Rėvos piliakalnio – dar 3 km. Netoli piliakalnio įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje palikę automobilį, pėsčiomis – apie 300 m. Į piliakalnį ir nuo jo prie Neries veda mediniai laiptai. 
Šilėnuose aplankysite medinių namų kaimą, jame esančią taip pat medinę Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, gydomosiomis galiomis garsėjančius Šilėnų šaltinius, iš apžvalgos bokšto pasigėrėsite Sviliškių kraštovaizdžio draustinio panorama. 
Iš Šilėnų grįžę į kelią nr. 5212 jau už 3 km pasieksite Čekoniškes, kur susitarę iš anksto galėsite dalyvauti verbų pynimo edukaciniame užsiėmime. Jeigu liko laiko ir noro keliauti toliau, tai jau už 5 km puikuojasi Sudervės šv.Trejybės bažnyčia. Tai apskrito plano centriškas statinys, uždengtas kupolu ir apjuostas kolonada. 
Iš karto už Sudervės – Vilnojos akmens skulptūrų parkas, kuris stebina skulptūrų gausa: jos stovi ne tik parke, bet ir Vilnojos ežere, o kūrė jas įvairių šalių atstovai. 
Grįžti į Vilnių galima per Avižienius, Ukmergės plentu. 
Bendras kelionės ilgis – apie 42 km. Smagių Jums įspūdžių!

viduris_Silenaai_2.jpg

 

 

 

<< Atgal

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2019-06-16 10:52:43][notice][Undefined index: HTTP_REFERER][/srv/www/htdocs/app/view/page/page.phtml][19]

[2019-06-16 10:52:43][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]