Naujienos

img

Valstybingumo ženklai Vilniaus rajone

Nemėžis prieš daugelį metų priklausė didiesiems Lietuvos kunigaikščiams. Čia kadaise gyveno Vytautas. XIV amžiuje Didysis Lietuvos Kunigaikštis Vytautas įkurdindavo Totorius pasienyje, prie pilių ir miestų, kad jie saugotų valstybės sieną. 1397 m. Chanas Tochtamyšas su šeima bei būriu ištikimų karių atvyko į Lietuvą. Vytautas apgyvendino Tochtamyšą netoli Vilniaus ir apdovanojo žemėmis. Taip atsirado Nemėžis – didžiausia Lietuvos totorių bendruomenė.
Bareikiškių kaime išlikęs namas, kuriame gyveno poetas Vladislavas Sirokomlė (1823–1862). Dvarelyje įrengta memorialinė ekspozicija. Kieme eksponuojamas rašomasis stalas iš girnų akmens – prie jo sėdėdamas poetas sukūrė poemą „Margiris“, kurioje vaizduojami didvyriški lietuvių žygiai.
1838 m. Šalia Rukainių esančiame Kryžkelyje buvo suimtas sukilėlis Simonas Konarskis. Tardomas kaltinimą siekimu atkurti Abiejų Tautų respubliką kaip demokratinę respubliką, prisiėmė sau. Nuteistas mirti, sušaudytas Vilniuje.
Medininkų pilis yra viena iš seniausių Lietuvos pilių, kurios pradžios neatsimena nei tradicija, nei istorija. Manoma, kad tvirtovė buvo pastatyta XIV a. pirmoje pusėje. Pilis buvo vienas iš punktų, gynusių Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos, galimo antpuolio iš Rytų. Vasarą šią vietovę ypač mėgo Algirdas, Vladislavo Jogailos tėvas. Valdant Kazimierui Jogailaičiui, Medininkai tapo karališkąja rezidencija. Šventasis Kazimieras gyveno ar lankėsi Medininkuose iki pat savo mirties 1484 m.
Su Medininkai siejais liūdni prisiminimai. 1991 m. liepos 31-ąją netoli Medininkų būrys smogikų užpuolė pasienio darbuotojus. Buvo žiauriai nužudyti septyni Lietuvos pasienio kariai ir muitinės darbuotojai. Prie senosios Medininkų muitinės buvo pastatytas juodo granito paminklas su septyniais balto marmuro kryžiais.
Aplink Medininkus driekiasi Medininkų aukštuma. Į pietvakarius nuo Medininkų yra dvi  aukščiausios kalvos Lietuvoje – Aukštojais ir Juozapinė. Ant kalvos Aukštojas buvo įrengtas apžvalgos bokštas, informaciniai stendai. Ant Juozapinės kalvos yra didelis akmuo, vadinamas Mindaugo akmeniu. Jis primena apie Mindaugo karūnavimą.

vasario 16

Šventasis

<< Atgal

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2021-04-21 21:36:43][notice][Undefined index: HTTP_REFERER][/srv/www/htdocs/app/view/page/page.phtml][19]

[2021-04-21 21:36:43][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]