Maršrutai

img

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Atstumas nuo Vilniaus ~25 km
Tako ilgis ~ 2,30 km
Take užtruksite ~1,5 val.


Jeigu Jūs norite pamatyti, kaip atrodė senosios Lietuvos girios, aplankykite Dūkštų ąžuolyną. Šiandien ąžuolynai Lietuvoje užima tik apie 1,5 procento miškų. Dūkštų ąžuolynas tuo ir unikalus, kad yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių iki šių dienų Lietuvoje išlikusių ąžuolynų. Jis užima net 302 ha plotą. Ąžuolų amžius 180 – 200 metų.
Šį unikalų mišką Jūs rasite važiuodami nuo Vilniaus Kernavės link, už Dūkštų kaimo pavažiavę apie 1 km. Vilniaus miškų urėdijos miškininkai, suprasdami šio ąžuolyno svarbą ir norėdami supažindinti visuomenę su Dūkštų ąžuolyno vertybėmis, bendradarbiaudami su Neries regioninio parko direkcija, įrengė pažintinį taką. Jis visas yra pritaikytas neįgaliesiems (medinių lentų danga), vaikams, pagyvenusiems lankytojams, sudaryta galimybė eiti trumpesnes žiedines atkarpas.
Palei Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką pastatytos daugiau kaip 38 skulptūros, vaizduojančių lietuvių legendų ir mitologijos personažus. Dūkštų ąžuolyno pakraštyje stūkso didelis akmuo su iki šiol neperskaitytais rašmenimis. Apie akmenį pasakojama, kad po juo buvo užkasti pinigai. Daug kas bandė kasinėti, iš visų pusių ieškoti. Kai kurie žmonės tiki, kad akmuo padeda išsipildyti norams.
Palei pažintinį taką įrengti informaciniai stendai. Juos paskaitę, galėsite susipažinti su gamtinėmis Dūkštų ąžuolyno vertybėmis: ąžuolyne augančiais medžiais ir krūmais, retaisiais augalais, grybais ir kerpėmis, paslaptingaisiais šikšnosparniais, čia lizdus sukančiais paukščiais bei gyvenančiais gyvūnais.


Platesnė informacija http://www.neriesparkas.lt/

azuolynas1.JPG azuolynas2.JPG

azuolynas3.JPG azuolynas4.JPG

azuolynas5.JPG azuolynas6.JPG

azuolynas7.JPG azuolynas8.JPG

azuolynas9.JPG azuolynas10.JPG

azuolynas11.JPG

azuolynas12.JPG

azuolynas13.JPG

azuolynas14.JPG

azuolynas14.JPG

azuolynas15.JPG

azuolynas16.JPG

 

 

<< Atgal

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2020-10-27 22:00:13][notice][Undefined index: HTTP_REFERER][/srv/www/htdocs/app/view/page/page.phtml][19]

[2020-10-27 22:00:13][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]