Maršrutai

img

Dūkštos pažintinis pėsčiųjų takas

Atstumas nuo Vilniaus ~25 km
Tako ilgis ~ 5,00 km
Take užtruksite ~ 3 val.

Kviečiame Jus pasivaikščioti Dūkštos upelio pakrantėse įrengtu pažintiniu pėsčiųjų taku Dūkštų kraštovaizdžio draustinyje. Iš Vilniaus čia galite atvažiuoti pro Sudervę ir Dūkštas keliaudami Kernavės link, iš Vievio ar Trakų sukdami Maišiagalos-Dūkštų kryptimi.
Taku keliaukite drąsiai – tikrai nepasiklysite, nes visą maršrutą Jus lydės krypties rodyklės ir nuorodos, kurio objekto link Jūs artėjate. Iš viso Jūsų laukia pažintis su 3 piliakalniais (Bradeliškių, Karmazinų, Buivydų), įspūdingomis Dūkštų ir Karmazinų atodangomis, didžiuliais rieduliais upelėje, senais ąžuolais. Be to, Jūsų laukia vikrumo išbandymas pereinant brastas ir kopiant į stačius Dūkštos pakrančių kalvų šlaitus.
Maršruto pradžia visiškai šalia jau spėjusių išpopuliarėti Dūkštų ąžuolyno pažintinių takų. Šis takas skirtas tiems, kurie gali ir nori vaikščioti miško ir pievų takeliais, trokšta pažinti ir grožėtis tik natūralia gamta, todėl take įrengta tik minimali rekreacinė įranga. Prie kiekvieno lankytino objekto Jūs rasite informacinius stendus, kuriuos paskaitę galėsite gauti daugiau žinių apie šią vietovę.
Norint įveikti visą žiedinį maršrutą, teks du kartus kirsti Dūkštą. Keliauti nebus lengva, nes pažintiniame take yra daug stačių šlaitų, kuriuos norint įveikti, reikia apsiauti patogią avalynę ir nebijoti nuovargio. Ypač saugokite savo vaikus, kad jie beskubėdami nenusiristų nuo stačių šlaitų!
Platesnė informacija http://www.neriesparkas.lt/

azuol_22_sventas.jpg azuol_22.jpg

azuol_2.jpg azuol_3.jpg

azuol_4.jpg azuol_6_malunas.jpg

azuol_7_akmuo.jpg azuol_8_karm_pil.jpg

azuol_9_buivid.jpg

azuol_10_bradel.jpg azuol_11_azuol.jpg

azuol_5_duks_atodanga.jpg

<< Atgal

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2020-10-27 22:19:32][notice][Undefined index: HTTP_REFERER][/srv/www/htdocs/app/view/page/page.phtml][19]

[2020-10-27 22:19:32][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]