Renginiai

img

Renginys, skirtas lietuvių kalbos dienoms paminėti.

lietuvi

 

Tarptautinė turizmo paroda "Adventur 2019".

Sausio 25 - 27 dienomis Vladislavo Sirokomlės muziejus dalyvavo Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje "Adventur 2019".

adventur2019

 

adventuras2019

 

adventur

 

„Literatų kavinė“ pilna eilėraščių

Gruodžio 13 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse įvyko jauno poeto iš Trakų Danieliaus Kraičinskio pirmos poezijos knygos „Paklausyti žuvų riksmo“ pristatymas. (Daniel Krajczyński, „Posłuchać krzyku ryb“). Renginyje dalyvavo knygos autorius, taip pat poetas ir žurnalistas, knygos redaktorius Henryk Mažul, Kraičinskio draugai ir pažįstami, poezijos mylėtojai. Vakaro metu galima buvo gauti knygos egzempliorių su autoriaus autografu. Knyga išleista 300 egz. tiražu, ją išleido Vladislavo Sirokomlės muziejus.
Galerija >>

 

Pasaulinės Turizmo dienos progos renginiai Vilniaus rajone!

Europos bendradarbiavimo diena

Susitikime ten, kur prasidėjo kelionės po Lietuvą!...

Rugsėjo 21 dieną minima Europos bendradarbiavimo diena. Įgyvendinant Europos kaimynystės ir partnerystės priemones atnaujinta muziejaus ekspozicija ir sudarytas turistinis maršrutas, jungiantis dvi valstybes. Kartu su atvykusiais svečiais Vladislavo Sirokomlės muziejuje paminėjome tą dieną, tokiu būdu skatindami kitus naudotis galimybėmis, kurias suteikia Europa!

 š. m. rugsėjo 27 d. minint Pasaulinę turizmo dieną atšvęsti pirmojo turistinio vadovo po Lietuvą autoriaus Vladislavo Sirokomlės gimtadienį į Bareikiškės atvyko garbingi poeto draugai - XIX amžiaus intelektualai Juzefas Ignacas Kraševskis, Teodoras Triplinas ir kiti. Kartu su jais svečiai klausėsi Sirokomlės kūrinių įvairiomis kalbomis, pakeliavo Ašmenos aukštumos istoriniais keliais, o prie kvapnios žolelių arbatos iš samovaro patikrino savo žinias apie poetą, jo kūrybą bei regiono įžymias vietas viktorinoje. Visų atvykusiųjų laukė nuostabūs prizai! Susitikimas buvo tikrai prasmingas, nes rugsėjo 29 d. yra muziejaus globėjo – Vladislavo Sirokomlės gimtadienis.

Turizmo diena Vilniaus rajone

Turizmo diena Vilniaus rajone 3

Turizmo diena Vilniaus rajone 4

DSC_0922.JPG

DSC_0926.JPG

DSC_0930.JPG

DSC_0941.JPG

DSC_0946.JPG

DSC_0954.JPG

 

 

Pasaulinė Turizmo diena Europos geografiniame centre!

Svečių ir lankytojų lauks programa:

Europos geografinio centro pristatymas;
Vytauto Labučio džiazo vaikų ansamblis;
Ekskursija po Europos geografinį centrą;
Viktorina ir prizai laimėtojams;
Šventinis tortas ir gaivieji gėrimai.

Sekmadienį (š. m. rugsėjo 27 d.)
Renginio pradžia 12 val.

Adresas: Girijos k. Eitminiškių pšt., LT-15130, Vilniaus r.

 

Švenčiausiosios Mergelės Marijos Dievo Motinos Ėmimo į dangų šventė Vilniaus rajone

Mickūnų seniūnija

11:00 val. Mickūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje vyks šv. mišios.
12:00 val. Koncertas(dalyvaus: muzikinė grupė iš  Wyszków, Lenkija), žaidimai, pramogos.

Maišiagalos seniūnija, Karvio kaimas

14:30 val. vyks Šventinis Žolinių koncertas NDKC Karvio skyriuje.
Koncerto programa: Šokių kolektyvai - „Przyjaźń”,„Jezioranka”, Solistai - Katažyna Šydlovska, Justyna Leonovič

Kalvelių seniūnija

15:00 val. Po šv. Mišių programoje: meno kolektyvų koncertas, vaišės kiemeliuose, žaidimai ir įvairios pramogos.

 

Servetėlių paroda

Nuo rugpjūčio 16 dienos (sekmadienis) Vladislavo Sirokomlės muziejuje veiks servetėlių paroda. Kviečiame užsukti pasigrožėti šiais rankdarbiais.

 

„Lietaratų kavinė" su Juzefu Šostakovskiu

Rugpjūčio 23 d. įvyks jau tapusi tradicinė "Literatų kavinė". Eilinės "Literatų kavinės" svečias - Juzef Šostakovski. Humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos edukologijos univesitet lektorius, eilėraščių rinktinių autorius: "Nie ucz się domu”, "Czerwone gile”, "Wiersze z listów”. Susitikimas - 12 val.

 

MUZIEJŲ NAKTIS

 

naktis_muziejuje

 

Vladislavo Sirokomlės muziejus Bareikiškėse kviečia į MUZIEJŲ NAKTĮ

Gegužės 16/17 d.

Pradžia nuo 21.00 val.

PROGRAMOJE:

21.00 – vaizdo projekcija „Kaimo lyrininkas“;

21.30 – „Šiaudiniai sodai“ – užsiėmimą veda H. Bakulo;

22.30 – ekskursijos po nuolatines ekspozicijas;

24.00 – susitikimas su Poeto dvasia.

Įėjimas nemokamas!

 

"Jeigu Sirokomlė skristų oro balionu“

Kovo 8 d. 12 val. Vladislavo Sirokomlės muziejuje įvyks „Jeigu Sirokomlė skristų oro balionu“ parodos atidarymas. Nuotraukos padarytos pagal projektą „Nemėžio apylinkių reklama per turistines trasas“, kurio iniciatoriė yra Nemėžio kaimo bendruomenė.

Nuotoliniu būdu valdomu orlaiviu (dronu) Evaldas Černiauskas ir Žygimantas Jasiulionis padarė nuotraukų iš paukščio skrydžio. Paroda veiks iki birželio mėnesio, o Vladislavo Sirokomlės lankytojai turės galimybę išvysti 60x40 cm dydžio fotonuotraukas, kuriose pavaizduoti gražūs Vilniaus krašto vaizdai.

Gero skrydžio virš Ašmenos aukštumos!

skrydis

 

 

„Pažinkime savo kraštą“

Vilniaus rajonas yra vienas iš didžiausiu rajonų Lietuvoje. Rajone yra daug istorinių, architektūrinių ir kultūrinių paminklų. Vilniaus rajono turizmo informacijos centras ir Vladislavo Sirokomlės muziejus Bareikiškėse 2015 m. balandžio 10 d. organizuoja metodinę-praktinę konferenciją „Pažinkime savo kraštą“.

 

Bus aptarti klausimai: aktyvaus turizmo galimybės Vilniaus rajone, literatūrinės ekskursijos elementų panaudojimas kultūrinio turizmo maršrutuose, ekskursijos rengimo ir vedimo metodika, Sirokomlės muziejaus lankytojų vertybių hierarchija. Konferencijos metu įvyks naujų turistinių trasų po Vilniaus rajoną pristatymas, o taip pat Vladislavo Sirokomlės muziejaus edukacinių programų prezentacija.

 

Konferencijos dalyviai bus supažindinti su Vladislavo Sirokomlės muziejaus atnaujinta ekspozicija.

 

pazinkime

 

 

"Lietaratų kavinė" 

Gruodžio 14 d. V. Sirokomlės muziejuje svečiavosi du jaunieji poetai su savo artimaisiais Tomas Tamošiūnas ir Daniel Krajczynski. „Lietaratų kavinės“ metu buvo jauku ir šilta ne tik todėl, kad ruduo atkakliai neišeina. Šilta buvo vien dėl to, kad svečiai atėjo su liepsna širdyse. (Galerija>>)

 

Meninio skaitymo konkursas

Gruodžio 11 d. vyko Kalvelių - Medininkų metodinio centro rusų kalbos 5-8 klasių mokiniams meninio skaitymo konkursas „Takeliu į poezijos pasaulį“. Konkursas vyko "Literatūrinės kavinukės" metu. Skaitovai galėjo pasijusti lyg tikroje kavinėje, kurią puošė kalėdinė eglutė. Degė žvakutės, ant stalų stovėjo rusiški virduliai – samovarai, visi galėjo vaišintis arbata ir saldumynais. (Galerija>>)

 

Memorialinės lentos atidengimas

Lapkričio 23 d. Rukainių kaime buvo neeilinė. Įvyko memorialinės lentos, skirtos buvusiam kunigui (Lietuvos referentui), Paulavos Respublikos įkūrėjui Povilui Ksaverui Bžostovskiui atidengimo ceremonija. (Galerija>>)

 

Mūsų svečias – poetas H. Mažul

Šių metų spalio 26 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje įvyko literatūrinė popietė vadinama „Literatūrinė kavinė“. Joje dalyvavo Vilniaus poetas ir žurnalistas Henrikas Mažul. Į literatūrinį vakarą susirinko apie 50 poezijos mylėtojų. 1991 m. pasirodė H. Mažulio pirmoji eilėraščių knyga Rasti erelį savyje (Doszukać się orła). Vėliau Lietuvoje ir Lenkijoje išleisti dar trys šio poeto eilėraščių rinkiniai: Iliados (Iliady), 22 eilėraščiai (22 wiersze), Blogai matau, girdžiu, man neramu (Niedowidzę, niedosłyszę, niepokoję się). Poetas perskaitė savo naujausius eilėraščius Myliu ankstyvą vasarą (Przedwiośnie mą miłością), Realybė tai, ar sapnas (Co jawa, co sen), Akimirka (Chwila). Poezijos mylėtojams autorius dovanojo savo knygas su asmeniniu autografu (Galerija>>).

 

„Literatų kavinė“ su Alina Lassota

Vladislavo Sirokomlės muziejuje rugpjūčio 21d.  įvyko literatūrinis vakaras, skirtas Vilniaus krašto poetei, režisierei, literatei Alinai Lassotai. Kavinukės metu susirinko poezijos mėgėjai, pasiklausyti poetės kūrinių bei pabendrauti.

 

 „Mokslas ir gyvenimo kokybė“

Nuo birželio mėn. 28 d. iki liepos mėn. 1 d. vyko tarptautinė konferencija „Mokslas ir gyvenimo kokybė“. Joje dalyvavo apie 50 mokslininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir JAV. Referatai buvo skaitomi aštuoniose sekcijose. Konferencija vyko Vilniaus viešbutyje „Domus Maria“. Birželio 29 d. Konferencija darbą tęsė Vladislavo Sirokomlės muziejuje. Ateityje bus išleistas konferencijos straipsnių rinkinys. (Galerija>>)

 

„Literatų kavinė“ su Alicija Rybalko


Šių metų gegužės 30 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje įvyko literatūrinė popietė, kurioje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos narė, garsi poetė Alicija Rybalko. Poetė gimė Vilniuje, čia baigė vidurinę mokyklą, Vilniaus universitetą, apgynė daktaro disertaciją. 1990 m. pasirodė jos pirmoji eilėraščių knyga „Vilnius, tėvynė mano...“ (Wilno, ojczyzno moja...), o po metų - ir antroji „Laiškai iš Nojaus arkos“ (Listy z Arki Noego). Poetė ne tik rašo pati, bet į lenkų kalbą yra išvertusi švedų ir lietuvių poezijos rinkinių (pvz., Marcelijaus Martinaičio „Eilėraščiai panašūs į Lietuvą = Wiersze podobne do Litwy“). 2003 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido A. Rybalko knygą „Eilėraščiai = Wiersze”, į lietuvių kalbą eilėraščius vertė Vladas Braziūnas. Dabar poetė nuolat gyvena Vokietijoje, bet laikas nuo laiko aplanko Lietuvą.

 

E. Ožeškienės leidyklos atvirukai

Birželio 22 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje, Literatų kavinukės metu, įvyko parodos „E. Ožeškienės leidyklos atvirukai” atidarymas. Atvirukai buvo išleisti prieš 130 metų E. Ožrškienės leidykloje. (Galerija>>)

 

 Poezijos ir muzikos šventė "Sirokomlės Lyra"

Gegužės 23 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje  įvyko tradicinė muzikos ir poezijos šventė „Siromlės lyra“. Skambėjo poezijos posmai, dalyvavo ansambliai „Balladė“ ir „Gavenda“, vyko edukaciniai liaudies amatų mokymai. Šventėje  dalyvavo per 150  žmonių – svečiai iš Lenkijos, Vilniaus rajono savivaldybės bibliotekų darbuotojai, aplinkinių kaimų gyventojai. Šventinę nuotaika praskaidrino iš surinktų vaistažolių paruošta kvapi etnografinė arbata. (Galerija>>)

 

Vladislavo Sirokomlės muziejuje vyko literatūrinė popietė, skirta Kristijonui Donelaičiui

Kovo 17 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse vyko susitikimas, skirtas vieno žymiausių lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.Susitikime dalyvavo Rukainių vidurinės mokyklos dvyliktokai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Jevgenija Jackevič ir Oksana Aleknavičius. Literatūrinę popietę vedė, poeto biografijos ir kūrybos apžvalgą pristatė dr. Juzef Šostakovski, kuris kalbėjo tema „Donelaitis ir Mickevičius: Kodėl mums aktuali Donelaičio kūryba?“.Šios netradicinės pamokos metu mokiniai gavo daug naudingų žinių apie ryškiausią lietuvių grožinės literatūros pradininką ir pagrindėją Kristijoną Donelaitį ir jo epinę poemą „Metai“.Literatūrinį susitikimą paįvairino 3 moksleivių perskaitytos ištraukos iš K. Donelaičio „Metų“.Literatūrinį susitikimą paįvairino 3 moksleivių perskaitytos ištraukos iš K. Donelaičio „Metų“.Susitikimui baigiantis, mokiniai atsidėkojo dr. Juzefui Šostakovskiui už įdomią bei naudingą pamoką ir įteikė jam atminimo dovanėlę. (Galerija >>)

Šaltinis: www.vrsa.lt

 

Ech, kokios nuostabios buvo Užgavėnės!

Vasario 28 d. Vladislavo Sirokomlės muziejaus dvarelio teritorijoje  buvo iškilmingai sudeginta gražuolė Morė ir tuo pačiu išvaryta senutė Žiema. Užgavėnių šventėje dalyvavo  artistai-mėgėjai iš Juodšilių Dienos centro ir Vilniaus rajono neįgaliųjų bendruomenės. jau minėtos bendruomenės iniciatyva į Bareikiškes su pasirodymu atvažiavo ansamblis iš Vilniaus „Pojushcheye serdca“. Renginyje grojo ir dainavo gitaristų trio iš Bareikškių dvarelio, dalyviai iš Skaidiškių,  Nemėžio. Visus apjungė bendros vaišės. Ant stalo karaliavo, žinoma, blynai. Renginio metu vyravo puiki nuotaika, lauke linksmai švietė saulutė, pranašaujanti greit ateinantį pavasarį. (Galerija>>)

Vilnijos spalvos

Nuo sausio 8 dienos, Vilniaus rajono Rukainių vidurinėje mokykloje vyks spalvotų nuotraukų paroda, kuriose pavaizduoti architektūriniai paminklai. Nuotraukos sukurtos pagal projektą „Dvi šalys – bendra kultūra ir istorija”. Projekte dalyvavo Vilniaus ir Ašmenos rajonai (Baltarusija). Nuotraukų ekspozicija buvo eksponuota Ašmenoje, Bareikiškėse, o šiuo metu paroda iškeliavo į Rukainius. Lietuvos Didžiosios Kūnigaikštystės nuotraukų autorius – UAB „Ambalt”. (Galerija>>)

 

Trys Karaliai

Bareikiškių kaime Vladislavo Sirokomlės muziejus organizavo vietiniams gyventojams kalėdojimą, o pagrindiniais aktoriais buvo jaunieji muziejaus savanoriai iš Bareikiškių apylinkių.  Žvaigždė rodė kelią į Betliejų Trims Karaliams, o jiems iš paskos ėjo Angelas, piemenėlis, Erodas, mirtis, meškiukas. Jie lankė sodybas, giedodavo, linkėdavo namų šeimininkams sėkmės, gero derliaus, sveikatos, o už tai buvo vaišinami ir apdovanojami. (Galerija>>)

 

Kalėdinis konertas

Gruodžio 21 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje vyko Kalėdinis konertas. Į senąjį dvarelį su tėvų palyda atvažiavo Menų studijos „Garsas ir spalva” mokiniai iš Vilniaus. Jaunieji menininkai atliko Kalėdines giesmes iš įvairių pasaulio šalių: Lenkijos, Austrijos, Vokietijos, D. Britanijos, JAV. Po koncerto, vaikai mokėsi  kurti grandines iš šiaudų, o suaugusieji tuo metu  aplankė muziejų. Pabaigai, visi kartu: mergaitės, berniukai, mamos, tėčiai, senelės ir seneliai susitiko prie šventinio stalo. Galerija>>

 

Vilniaus rajono neįgalieji susirinko paminėti savo tradicinę šventę

Gruodžio 3 d. minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro lankytojai gruodžio 3 d. turėjo kūrybos vakarą, o gruodžio 4 d. lankėsi Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse, kur susipažino su poeto gyvenimu, kūryba. Dalyvavo kaligrafijos edukaciniame užsiėmime. Po užsiėmimo, svečiai maloniai bendravo su Vilniaus rajono savivaldybės mere Marija Rekst prie karšto puodelio arbatos bei ragavo saldumynus, kuriuos atvėžė merė. (Galerija >>)

Vilniaus ir Šalčininkų rajonų seniūnų susitikimas 

    Lapkričio 29 d. buvo paminėta „Seniūno diena“. Šia proga įvyko Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybių seniūnų susitikimas. Tai - penktoji, jau tapusi tradicine, bendrai organizuojama rajonų savivaldybių seniūnų šventė. Šiemet susitikimas įvyko Vilniaus rajono teritorijoje. Jame dalyvavo Vilniaus ir Šalčininkų rajonų seniūnai, abiejų savivaldybių administracijų atstovai, Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narės Rita Tamašunienė ir Vanda Kravčionok. Dalyviai atvyko į Vladislavo Sirokomlės muziejų Bareikiškėse, kuris buvo atnaujintas Europos Sąjungos paramos lėšomis. Visi turėjo galimybę pasigrožėti nauja ekspozicija, įrengta pagal projektą „Dvi šalys – viena kultūra ir istorija“. Dalyviai gavo dovanų turistinį vadovą „Ašmenos aukštumos istoriniais keliais“, išleistą aukščiau išleistą pagal minėtą projektą. Svečiai dalyvavo kaligrafijos edukaciniame užsiėmime. (Galerija >>)

 

Diskusija apie literatūrą

2013 m. lakričio 14 d. į Vladislavo Sirokomlės dvarą atvažiavo mokiniai iš Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos. Į literatūrinį susitikimą su jaunimu atkeliavo žymūs Lietuvos literatai, Lietuvos rašytojų sąjungos nariai: prozaikas, žurnalo "Metai" redaktorius Danielius Mušinskas bei režisierius "Literatūra ir menas" redakcijoje, poetas Liudvikas Jakimavičius. (Galerija>>)

 

Susitikimas su lietuvių poetais

Spalio 17 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje įvyko susitikimas su lietuvių poetais: Gyčiu Norvilu, Donatu Petrošiumi ir Gintare Adomaityte. Į susitikimą atvyko dvyliktokai iš Rukainių vidurinės mokyklos. (Galerija>>)

Turizmo dienos minėjimas

Rugsėjo 27 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje įvyko Pasaulinės Turizmo dienos minėjimas. Renginyje svečių laukė: turistinio maršruto „Ašmenos aukštumos istoriniais keliais“ bei poezijos rinkinio „Istoriniu ir dabartiniu pasienio regiono literatūriniu keliu“ pristatymas. Taipogi ilgai atnaujintos V. Sirokomlės muziejaus ekspozicijos atidarymas. (Galerija>>)

Virsmas

Elžbieta Jankovska-Bortkevič

 Parodos autorė ironizuoja neatsakingą metančių šiukšles miške žmonių elgesį ir bando pavaizduoti tariamą jų mąstymo būdą. Bando suprasti, kaip jie įsivaizduoja tolimesnį šiukšlių miške buvimą, adaptaciją ir ar prišiukšlintas miškas jiems atrodo natūralus, toks, koks privalo būti. Ar uogavimas ir grybavimas užšiukšlintame miške yra malonumas? Parodos tikslas yra maksimaliai išnaudoti miške išmestas šiukšles (kabelių PVC apvalkalus). Autorė bando pažadinti parodos lankytojų vaizduotę ir į banalias šiukšles kviečia pažvelgti kitaip bei pabandyti išnaudoti jas kasdieniame gyvenime. Įkvėpta liaudies meno, ji pristato šešias vėjo judinamas konstrukcijas. Taip pat pateikia pavyzdžių, kaip šiuos apvalkalus galima panaudoti praktiškai: jais aprėmina kūrinių aprašus bei siūlo naudoti daržininkystėje apsauginėms augalų dangoms ar atramoms kurti. (Galerija>>)

Fotografijos paroda

Birželio 30 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje buvo atidaryta Juzefo Šostakovskio fotografijų paroda "Literatūriniais pėdsakais po Lietuvą". Paneriai, Trakai, Kernavė, Vilnius, Arnėnai, Šeteiniai, Jašiūnai, Mickūnai, Aukštadvaris, Bareikiškės - kraštovaizdžiai primenantys Mickevičiaus, Slovackio, Milošo, Galčinskio ir kitų lankymąsi šiose vietovėse. Paroda veiks visą vasarą, tad maloniai kviečiame apsilankyti.

 Galerija >>

Sirokomlės lyra 2013

Kiekvienų metų gegužės mėnesį, Vladislavo Sirokomlės muziejuje vyksta renginių savaitė "Sirokomlės lyra". Šiais metais renginių ciklas "Sirokomlės lyra" sutapo su tarptautinio projekto "Dvi šalys - viena kultūra ir istorija" įgyvendinimu. Renginių sąrašas"

Gegužės 22 d. - Ekskursija po senąjį Bareikiškių dvarelį "Rendez-vous su Sirokomle";

Gegužės 23 d. - M. Konopnickos raiškiojo skaitymo konkursas. Organizuoja: Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija "Macierz szkolna" ir Vladislavo Sirokomlės muziejus;

Gegužės 24 d. - Literatūros užsiėmimai skirti poezijos stovyklos "Dvi šalys - viena kultūra ir istorija" dalyviams;

Gegužės 25 d. - Poezijos ir muzikos šventė "Sirokomlės lyra".

Galerija >>

 

Keramikos paroda

2013 m. balandžio 28 dieną, muziejuje buvo atidaryta Lucijos Šymanovskios keramikos paroda "Užburta molyje rankų šiluma". Galerija >>

 

Pėsčiųjų žygis į Bareikiškes

Kovo 1 dieną pirmą kartą, palydint žiemą ir pasitinkant pavasarį, buvo organizuojamas  pėsčiųjų žygis (6 km.) į Bareikiškes, Vladislavo Sirokomlės muziejų,  ir atgal. Jame dalyvavo 5-8 kl. mokiniai. Kiekviena klasė turėjo sukurti šūkį, kuris skambėjo žygiuojant tokį ilgą kelią.  Oras puikus, nuotaika gera, emocijos teigiamos. Žolelių arbata ir laužas užbūrė visus mokinius ir mokytojus. Galerija >>

 

Juzefo Šostakovskio knygos "Atminties pėdsakais" pristatymas

2013 . vasario 22 dieną Sirokomlės dvarelyje susirinko Vilniaus krašto mylėtojai. Knyga "Atminties pėdsakais" - knyga apie vietinius žymius žmones. Leidėjai - Vilniaus rajonos savivaldybė ir Vladislavo Sirokomlės muziejus. Galerija >>

 

Užgavėnės

2013 m. vasario 10 d. Bareikiškėse įvyko siautulinga „Užgavėnių šventė“. Užgavėnių šventė prasidėjo spalvingu persirengėlių karnavalu. Papildoma atrakcija: blynų bei arbatos iš samovaro degustavimas. Galerija >>

 

Tomo Tamošiūno eilėraščių rinkinio „DO KRAINY WYCISZENIA“ pristatymas

Gruodžio 15 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje įvyko Tomo Tamošiūno eilėraščių rinkinio „DO KRAINY WYCISZENIA“ pristatymas. Muziejuje susirinko žinomi kultūros veikėjai ir poeto draugai. Renginio metu vyraujant šiltai atmosferai, jaunasis poetas  pats skaitė savo eilėraščius. Svečiai turėjo galimybę pasiklausyti dainuojamosios poezijos ir fleita atliekamų kūrinių. Galerija>>

 

Nordic Walking

Šiaurietiškas ėjimas  kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo (fitness) pratimą. Šiaurietiškas ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti visoje Europoje ir JAV. Ne išimtis ir Vilniaus rajonas. Galerija >>

 

150–osios mirties metinės

2012 m. rugsėjo 28 dieną buvo minimos 150 - osios Vladislavo Sirokomlės mirties metinės. Galerija >>

 

Virsmas

Elžbieta Jankovska-Bortkevič

Parodos autorė ironizuoja neatsakingą metančių šiukšles miške žmonių elgesį ir bando pavaizduoti tariamą jų mąstymo būdą. Bando suprasti, kaip jie įsivaizduoja tolimesnį šiukšlių miške buvimą, adaptaciją ir ar prišiukšlintas miškas jiems atrodo natūralus, toks, koks privalo būti. Ar uogavimas ir grybavimas užšiukšlintame miške yra malonumas? Parodos tikslas yra maksimaliai išnaudoti miške išmestas šiukšles (kabelių PVC apvalkalus). Autorė bando pažadinti parodos lankytojų vaizduotę ir į banalias šiukšles kviečia pažvelgti kitaip bei pabandyti išnaudoti jas kasdieniame gyvenime. Įkvėpta liaudies meno, ji pristato šešias vėjo judinamas konstrukcijas. Taip pat pateikia pavyzdžių, kaip šiuos apvalkalus galima panaudoti praktiškai: jais aprėmina kūrinių aprašus bei siūlo naudoti daržininkystėje apsauginėms augalų dangoms ar atramoms kurti. (Galerija>>)

 

1863-iųjų metų sukilimo minėjimas

      „Sukilimas krauju įamžino šimtmečius kartu gyvenusių tautų – lietuvių, lenkų, baltarusių nepaklusimą priespaudai, savigarbą, troškimą patiems valdyti savo likimus. Istorikų sutarimu šis sukilimas žymi svarų, o gal net lūžinį Lietuvos europinės istorijos etapą, įrodžiusį, kokiai ateičiai pasiryžusi Rytų Europa. Visų pirma čia kalbu apie Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos žmones, kurių istorines, kultūrines ir socialines jungtis taip puikiai atveria sukilimo įvykiai“ – buvęs Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.Vladislavo Sirokomlės muziejus maloniai kviečia į 1863 - iųjų metų sukilimo 150 metų minėjimą. Minėjimas vyks sausio 20 d. 13.30 val. Rukainių vid. mokyklos aktų salėje (Vaikų gatvė 5,  Rukainiai)

 

Fotoparoda „Literatūriniais pėdsakais po Lietuvą”

fotoparoda

 

Kviečiame į tarptautinį Etnokultūros festivalį

etno

 

Džiaugsmo atradimas

Gruodžio 3 dieną minima Tarptautinė Neįgaliųjų Žmonių diena. Šia proga, gruodžio  4 d. į Vladislavo Sirokomlės muziejų atvažiuos Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro ir  Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro gyventojai. Svečiai apžiūrės muziejaus ekspoziciją bei atras džiaugsmą kaligrafijos užsiėmime – rašant žąsies plunksna.

 

 

Sudeginsim morę, išvarysim žiemą!

 

Vasario 28 d., penktadienį,  Vladislavo Sirokomlės muziejaus kieme švesime Užgavėnes. Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro lankytojai kartu su Muziejaus darbuotojais organizuoja Užgavėnių šventę. Programoje: laužas, žaidimai ir šokiai. Sudeginsim morę, išvarysim žiemą! Visi bus vaišinami spurgomis ir blynais, arbata. Renginio metu įvyks „Talentų Koncertas“.

 

zap

 

 kristijonas

kviet

 

Maloniai kviečiame 2014 m. lapkričio 23 d. atvykti į memorialinės lentos, skirtos buvusiam kunigui (Lietuvos  referentui), Paulavos Respublikos įkūrėjui,  Povilui Ksaverui Bžostovskiui atidengimo ceremoniją. Memorialinė lenta bus atidengiama ant šv. arkangelo Mykolo bažnyčios, kurioje 1824 - 1827 m. klebonavo kunigas P.K. Bžostovskis.

Atidengimo ceremonija įvyks po Šv. Mišių.

Šv. Mišių pradžia - 12.00 val.

Organizatoriai Lietuvos Lenkų Sąjunga ir Vladislavo Sirokomlės muziejus.

medalionas

Keramikinis medalis.
Autorė Helena Bakulo

 

 


Artėja visų laukiamos Šv. Kalėdos. Susikurti malonią Kalėdinę nuotaiką, kviečiame į Vladislavo Sirokomlės muziejų, kuriame veikia Šventinių atvirukų paroda. Parodoje eksponuojami, spalvingi, senovinai (1937 – 1980 m.) atvirukai, kurie pradžiugins kiekvieną atėjusį į muziejų.
Vyresnio amžiaus lankytojus atvirukai savo prisiminimais nukels į vaikystės ir jaunystės šventes, o jaunesniuosius supažindins, kokiais sveikinimais ir linkėjimais dalindavosi jų tėvai ir seneliai. Paroda veiks visą šventinį laikotarpį. Kviečiame apsilankyti.

Pasitikime šventes su Kalėdų laukimo nuotaika!

atvirukas

 

 

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2021-04-21 19:26:45][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]