Galerija

img

Rukainiuose buvo paminėta Europos judrumo savaitė

Kasmet rugsėjo 16 - 22 dienomis visose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojama Europos judrioji savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir saugoti gamtą.

 

ADVENTUR16ADVENTUR 2016 
ADVENTUR – vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, kuri yra orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą.
Trijų dienų nuotaikingas mini turas ADVENTUR visus sukvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, pasiūlė idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, kaip užsienyje rengti šventes, išmokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas, siūlė išmėginti aktyvias pramogas, pristatė naujausias atostogų kryptis ir kvietė įsigyti keliones pigiau. Turizmo verslo atstovai parodos lankytojams parengė ne tik daugybę dovanų ir prizų bet ir išskirtines nuolaidas.
Parodoje ADVENTUR 2016 dalyvavo 230 turizmo bendrovių, kurios pristatė 37 pasaulio šalis: Andorą, Australiją, Austriją, Baltarusiją, Braziliją, Bulgariją, Čekiją, Egiptą, Estiją, Filipinus, Graikiją, Gruziją, Indoneziją, Ispaniją, Italiją, Izraelį, Japoniją, JAV, Jungtinius Arabų Emyratus, Kiniją, Kiprą, Latviją, Lenkiją, Lietuvą, Malaiziją, Maroką, Portugaliją, Rumuniją, Rusiją, Seišelių salas, Slovakiją, Slovėniją, Šri Lanką, Šveicariją, Tailandą, Turkiją, Ukrainą, Vengriją.
Nors Vilniaus rajone nėra didelių miestų, šis kraštas turi didelį turizmo potencialą, kurį siūlo miesto gyventojams. „Visai šalia miesto“ – toks šūkis atitiktų ADVENTUR 2016 temą, kaip ir Vilniaus rajono Turizmo informacijos centro stendo ekspoziciją. Lietuvos miestų gyventojai bei svečiai iš užsienio čia galėjo stebėti verbų pynimą, susipažinti su Vladislavo Sirokomlės muziejaus siūlomomis edukacinėmis programomis, pažaisti golfą, kurį maloniai siūlė Europos centro golfo klubas, pasirinkti sau savaitgalio maršrutą, kuriuo keliaus pažinti Vilniaus kraštą. 

Sudrves_baznycia.JPGTARPTAUTINĖ TURIZMO DIENA 2014
Minint Tarptautinę turizmo dieną, rugsėjo 27 d. Vilniaus rajono Turizmo informacijos centras pakvietė keliauti po Vilniaus rajoną. Turistai aplankė Sudervės bažnyčią, Dūkštų šv. Onos neogotikinę bažnyčią, galėjo pakvėpuoti šviežiu oru netoliese esančiame ąžuolyne. Taip pat pamatė Liubavo muziejų-malūną. Vėliau apsilankė kasmetinėje Vilniaus rajono derliaus šventėje, Pikeliškėse, kur juos nustebino rajono  seniūnijų papuoštos vietos. Žmogaus fantazija tikrai neturi ribų – pagalvojo ne vienas grįžtant namo. Apie Vilniaus rajono vietas ir architektūrinius paminklus papasakojo Juzefas Šostakovskis, Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojas. 

Į PIETRYČIUS: NEMĖŽIS ir MEDININKAI
Nemėžio dvaras, šv.Rapolo Kalinausko bažnyčia, totorių mečėtė Nemėžyje, Medininkų pilis, šv.Kazimiero bažnyčia, Juozapinės kalnas, Medininkų tragedijos memorialas.

 

Į PIETRYČIUS: ŠUMSKAS ir KALVELIAI
Šitame puslapyje: Šumsko dvaras šiandien, šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia, Trijų kryžių kalnas ir "Camino lituano" simbolis Šumske. Kalveliuse verta apsilankyti modernioje Dievo Gailėstingumo bažnyčioje, sustoti prie Švč.Mergelės Marijos rožinio karalienės skulptūros. Kviečiame keliauti taip mažai žmogaus paliestoje pietryčių Lietuvoje...

I PIETRYČIUS: KENA, RUKAINIAI, BAREIKIŠKĖS
Iš Kalvelių yra netoli iki Kenos, kur galima apsilankyti medinėje Švč.Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčioje, pamatyti šulinį prie šventovės. Toliau - Rukainiai, Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia. Visai netoli nuo Rukainių, Bareikiškėse, yra XIX a. poeto, Vladislavo Sirokomlės muziejus. Važiuodami link Vilniaus užsukite į Paliepiukus aplankyti vieną Struvės geodezinės juostos punktą.

Vilniaus rajono sakralinis paveldas   I dalis  
Vilniaus rajono sakralinis paveldas  II dalis 
„Vilniaus rajono šventyklos išsidėsčiusios po visą jo teritoriją. Šauna bokšteliais aukštai į dangų, yra matomos iš tolo. (...) vienos jų atrodo kukliai, pastatytos iš laikui labiau įkandamos medienos, kitos sumūrytos iš plytų ar jų sienose laikosi įsprausti iš aplinkinių laukų surinkti akmenys, kad susipina daugiau ar mažiau įmantrūs stiliai.“ 

turisto_pasaulis_logotipas_su_sukiu_RGB.jpgKULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI VILNIAUS REGIONASVilniaus rajono savivaldybės administracijalogo_Vilnius_TIC.png Vilnijos vartai medininkai TIC.pnglimis lietuvos muziejai  etvatravel http://www.facebook.com/SirokomlesMuziejus logo_panorama.pngGRUDA

atrask  vkem

[2019-06-16 10:54:14][warning][fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0][/srv/www/htdocs/app/elements/footer.phtml][6]